תיקון מרזבים

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

תיקון מזרבים

אחד הדברים החשובים ביותר בבניית בית הוא נושא האיטום של הבית כאשר חלק בלתי נפרד מנושא האיטום הוא ניקוז נכון של הנוזלים שמצטברים במקומות מסויימים ועלולים לגרום להצפות או לחלחול של נוזלים או אפילו סתם למפגע תברואתי. על מנת למנוע את ניקוז הנוזלים שלא בצורה בטוחה ומבוקרת מבצעים בפרויקטים רבים התקנה של מרזבים, בין אם מדובר בבית פרטי ובין אם מדובר בבניין מגורים.

 

תפקיד המרזב

התפקיד של המרזב הוא לדאוג לניקוז נכון ויעיל של הצטברות מי גשמים אך גם מים נוספים בהם אנו משתמשים על מנת לבצע פעולות נקיון כאלה ואחרות כמו נקיון של הגג או נקיון של המרפסת וכדומה. המרזב אוסף את המים מהמקום בו הוא מותקן באמצעות איסוף נקודתי עם פתח ניקוז ייעודי או באמצעות שיטה שבה המים מתנקזים לפס שמותקן מתחת לגג ואוסף את המים כאשר קיים שיפוע שתפקידו להטות את המים לכיוון המרזב.

רבים שואלים אותנו מדוע עלינו להתקין מרזב בכלל בבית שלנו היות והמים במילא יגיעו לקרקע בסופו של דבר בנוסף לעובדה שאנו גם נצטרך לתחזק את המרזבים ולבצע תיקון מרזבים מידי פעם שיש בהם תקלה. התשובה לכך היא פשוטה מאוד שכן ללא אותם מרזבים אנו נהיה בבעיה הרבה יותר חמורה היות והמים יטפטפו מהגג אל קירות הבית ואל החלונות, ומהם הם עלולים לחלחל את תוך הקירות של הבית ולגרום לרטיבויות ומפגעים בטיחותיים ותברואתיים כאחד כמו התפוררות הקיר או היווצרות של עובש ופטריות. בנוסף גם על הקרקע יהיה לנו מאוד קשה לתפקד ללא מרזב היות והמים יהיו בכל מקום ויצרו שלוליות בחצר שלנו, בכניסה לבית, בפינות ישיבה מתחת לבית ועלולות גם ליצור מפגעים בטיחותיים ותבוראתיים כמו שלוליות במקומות שלא נרצה ועוד. המרזב עוזר לנו למעשה לנקז את המים בצורה בטוחה למקום ייעודי אותו בחרנו מראש. בדרך כלל אותם מקומות אליהם נבחר לנקז את מי הגשמים או המים שאיתם ניקינו הם למקומות כמו פתח ניקוז לביוב או בור חלחול או לעיתים למקום ייעודי לכך בחצר שאנו יודעים שלא תוצר בו שלולית על מנת שלא ליצור מפגע תברואתי.

 

סוגי מרזבים

ישנם שני סוגים של מרזבים שנחשבים לנפוצים בקרב הקבלנים בארץ כאשר אלו בונים בית חדש. קיים מרזב חיצוני וקיים גם מרזב פנימי. המרזב הפנימי נחשב למתוחכם יותר ומהווה חלק מהיסודות של הבניין ויש לבנות אותו אך ורק  בשלב ההקמה ובניית הפרויקט היות והוא פנימי ונמצא בתור קירות הבית.

 

מיותר לציין כי לאחר גמר הבנייה לא יהיה ניתן לבנות מרזב פנימי היות והדבר כרוך בהריסת הקיר או היסודות של המבנה. היתרון המרכזי של מרזב פנימי הוא העובדה שהוא הרבה יותר אסתטי ממרזב חיצוני היות והוא נסתר וכלל לא רואים אותו פרט לפתח שנמצא בתחתית המבנה ומנקז את המים לפתח הביוב או אל בור החלחול. למרזב פנימי יש חסרון אחד מובהק והוא בהיבט התחזוקתי שלו שכן במידה ונצטרך לבצע תיקון מרזבים פנימיים הדבר יהיה קשה מאוד ולעיתים אף יהיה בלתי אפשרי.

 

תיקון או החלפת מרזב?

בחלק מהמקרים בהם נצטרך לבצע תיקון מרזבים פנימיים יאמר לנו איש המרזבים כי עדיף לנו כבר להתקין מרזב חיצוני חדש במקום לתקן על המרזב הפנימי עקב עלויות גבוהות או עקב הקושי הרב הטמון בתיקון שלו. הקושי המרכזי הוא במידה וקיימת נזילה הקושי הוא לאו דוקא באיתור שלה, אלא ברמת הנגישות, שכן הופעה של רטיבות לא מעידה תמיד על המיקום המדוייק של הנזילה אלא היא יכולה להיות גם בקומה מעל לצורך העניין ולכן קשה מאוד לקבוע באופן מדוייק איזה חלק של המרזב חייב תיקון. הסוג השני של מרזבים אלו הם המרזבים החיצוניים שמוכרים מאוד לכולנו מהנוף היום יומי של מבנים כאלה ואחרים שאנו רואים כאשר החיסרון המרכזי שלהם הוא כמובן נושא האסתטיקה.

 

המרזב לא תמיד מוסיף ליופי ולאסתטיקה של המבנה ויש הרבה אנשים שירצו לוותר עליו היות והוא פוגע ביופי של המבנה. היתרון הבולט של מרזב חיצוני הוא הקלות הגדולה בה ניתן לבצע תיקון מרזבים במידה ויש כשל במרזב. במרזב חיצוני קל מאוד לדעת מהיכן קיימת נזילה גם על ידי מקום הופעת הרטיבות בקיר או פשוט על ידי תצפית על המרזב בזמן גשם או על ידי הזרמת נוזלים יזומה אל המרזב מצינור מים ודימוי מצב של ניקוז וכך נוכל לדעת בקלות יתרה מהיכן קיימת נזילה ואף לתקן אותה בקלות רבה לעומת תיקון מרזבים פנימיים.

 

 

תחזוקה שוטפת של מרזבים

רבים חושבים שניתן לשכוח מן המרזב ולטפל בו רק במסגרת תיקון מרזבים כאשר יש כשל כזה או אחר. בפועל יש לבצע למרזבים גם פעולות של תחזוקה שוטפת היות ומרזבים עלולים לגרום לבעיות רבות כמו סתימות למשל. ברוב המקרים הסתימות נגמרות עקב קינים של ציפורים שרואות במרזב נקודה בטוחה ונוחה להקמת הקן שלהם בעיקר בחודשי האביב והקיץ בהם המרזבים יבשים לגמרי ואין בהם כלל תנועה של מים. כאשר מתחילה העונה הגשומה פתאום אנו מגלים כי המרזב סתום וכלל אינו מנקז את המים כשורה ואנו ישר קוראים לאיש תיקון מרזבים על מנת שיחליף את המרזב.

 

לעיתים, נוכל לבצע את העבודה של תחזוקת מרזבים בעצמנו על ידי טיפוס על סולם ווידוא ויזואלי שהמרזב נקי מכל פסולת או קיני ציפורים. במידה והמרזב מותקן בנקודה שאינה נגישה או גבוהה מאוד רצוי לקרוא לאיש שירות שמבצע תיקון מרזבים ותחזוקה שוטפת (כולל ניקוי מרזבים) שלהם שיבוא לבחון את המרזב ולהכין אותו לקראת החורף כדי שלא נהיה מופתעים אחרי הגשם הראשון שקיימת סתימה במרזב שלנו.

 

אם בעבר הלא רחוק מרזב היה אלמנט שלא מוסיף ליופי של הבית ואנשים רבים היו רוצים להימנע מהתקנתו עקב חוגר באסתטיקה כיום ישנם סוגים רבים של מרזבים שנחשבים ליוקרתיים ואף מוסיפים רבות לפני הבית ולעיצוב של החלק החיצוני שלו. ישנם מרזבים פשוטים מפח אך בנוסף למרזבי הפח קיימים גם מרזבים העשויים מחומרים יוקרתיים יותר כמו נירוסטה למשל, אלומיניום ואפילו נחושת שמעבר לפונקציונליות שלהם גם יוצרים מראה יוקרתי ומרהיב.

 

תיקון מרזבים – עלויות

המחיר לתיקון מרזב משתנה ותלוי במורכבות התיקון ובבעיה. המחיר נע בין 350 שקלים ל-1,500 שקלים. לעתים, לא ניתן לבצע תיקון ואז יש צורך בהחלפה של המרזב. המחיר של התקנת מרזב חדש משתנה ותלוי בחומרים מהם הוא עשוי, באורך שלו וברמת הנגישות למרזב. עלות החלפה מרזב מאלומיניום נעה בין 70-130 שקלים למטר רץ, עלות החלפה מרזב מפח נע בין 110-170 שקלים למטר רץ, עלות החלפה מרזב מנחושת נעה בין 290-500 שקלים למטר רץ ועלות מרזב מאבץ נעה בין 190-260 שקלים למטר רץ.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

אינסטלציה
מתי צריך להזמין איש אינסטלציה?

ישנם מספר סימנים המעידים שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור. אם אתה מבחין בנזילות בצנרת, לחץ מים נמוך או רעשים מוזרים המגיעים ממערכת האינסטלציה שלך, עדיף להתקשר לאיש מקצוע. התעלמות מבעיות אלו עלולה להוביל לבעיות משמעותיות יותר בהמשך.

נזילת מים
רטיבות בקירות פנימיים – כיצד מתמודדים?

​ ​רטיבות בקיר פנימי היא תופעה נפוצה בה מופיעים סימני לחות, כתמים או עובש על קירות הבית מבפנים. רטיבות זו נובעת מחדירת מים או אדי מים אל תוך הקיר, והיא עלולה לגרום לנזקים משמעותיים למבנה ולפגוע בבריאות הדיירים. הרטיבות יכולה להופיע בכל חלקי הקיר, אך נפוצה במיוחד באזורים הסמוכים לצנרת, חלונות ודלתות.

water
התפקיד המכריע של שיקום שפכים בשיקום מאגרים

מחסור במים הוא נושא קריטי איתו מתמודדות מדינות רבות בעולם, כולל ישראל. כמדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, ישראל נמצאת בחזית הפתרונות החדשניים להתמודדות עם בעיה זו. פתרון אחד כזה הוא שיקום שפכים, שלו תפקיד מכריע בשיקום ומילוי מאגרי מים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!