שאיבת ביוב – מתי נדרשת, איך מתבצעת ושיטות מובילות

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

שאיבת ביוב נועדה לפנות פסולת ביוב אל אתרי פינוי המיועדים לכך. אותה פסולת ביוב יכולה להיווצר בשל בעיה מסוימת במערכת הביוב (כמו במקרה של הצפה) או כתהליך שגרתי שנדרש לפינוי בורות ביוב כאלו ואחרים.

על מנת לדעת קצת יותר לעומק מתי נדרשת שאיבת ביוב ואיך היא מתבצעת בפועל, כדאי לכם לקרוא את השורות הבאות.

 

מתי צריך לבצע שאיבת ביוב?

מי ביוב מיועדים לזרום בצנרת הביוב לכיוון מערכת מאספת גדולה יותר (של הרשות המקומית) או להיאגר במיכלים שונים על מנת למנוע את הגעתם למרכזי הטיפול הרגילים (כמו במקרה של שומנים או חומרים בעיתיים אחרים שמוזרמים בהם).

 

מתי צריך לשאוב את מי הביוב? שאיבת ביוב נדרשת במספר מקרים נפוצים:

  • כשיש הצפה בבית או בחצר – הצפה בבית וסביבתו יכולה להיגרם עקב מספר מצבים לא נעימים, כגון סתימת צינורות ביוב שלא טופלה בזמן או פיצוץ בצנרת המים. מעבר לעובדה שמדובר בסכנה מיידית של ממש (החלקה, התחשמלות), המים הללו גם מזוהמים ולכן יש לסלקם במהירות האפשרית.
  • כשמערכת הביוב נסתמה וצריך לפתוח את הסתימה – אם עדיין אין הצפה אך ישנם תסמינים שיכולים להעיד על חסימה משמעותית בצינורות שבהמשך יתבטאו בהצפת ביוב, יש לפנות אל אנשי המקצוע. תסמינים אלו כוללים ירידת מים איטית בפתחי הביוב וריחות רעים של ביוב במבנה. שאיבת ביוב תאפשר לפתוח את הסתימה, תוך ניקוי פסולת ולכלוך שהצטברו בביוב.
  • שאיבת בור ביוב – פעולת שאיבת ביוב היא דבר הכרחי גם עבור שוחות ביוב, בורות רקב, בורות ספיגה, בורות שומן וכו'. את הבורות האלה יש לשאוב מעת לעת, על מנת שלא יעלו על גדותיהם. לאחר הפעולה מועברים מי הביוב הללו למרכזי פינוי שמתאימים לסוג מי הביוב שנשאבו.
  • שאיבות נוספות – עוד סוגי שאיבות ביוב הכרחיים הם של שירותים כימיים, מערכות ביוב בתהליכי ייצור תעשייתיים ועוד.

צריכים שאיבה? כדאי לנסות את ביובית בזול – https://biobit4all.co.il

כיצד ניתן לבצע שאיבות ביוב?

אם שאלתם את עצמכם איך שואבים ביוב, הרי שכדאי לכם מאוד להכיר את מה שנקרא ביובית. זהו כלי רכב (משאית או רכב מסחרי קטן יותר) שבאמצעותו ניתן לבצע שאיבת ביוב בצורה מהירה ויעילה.

הביובית נושאת על גבה מיכל אליו מתנקזים מי הביוב שנשאבים. היא כוללת משאבה רבת עוצמה ומערכת שלמה של צינורות וראשי צינור שמתאימים לכל פעולה. ניתן לחלק את הביוביות למספר סוגים עיקריים:

  • ביובית גדולה –זוהי ביובית משאית עם מיכל גדול שמתאימה לביצוע שאיבות ביוב רחבות היקף.
  • ביובית בינונית – ביובית זו ניצבת על גבי רכב מסחרי קטן יותר והיא מתאימה לביצוע שאיבות בסדר גודל בינוני.
  • ביובית נמוכה / קטנה – זוהי ביובית קטנה וקומפקטית במיוחד, שמסוגלת להגיע גם למקומות נמוכים ושאינם נגישים דוגמת חניונים.
  • משאבות ניידות – מתאימות לביצוע שאיבת ביוב בתוך מבנים, דירות מגורים, מקלטים, מרתפים ופירי מעליות.

 

שאיבת ביוב באמצעות ביובית – כמה זה אמור לעלות?

מחיר שאיבת ביוב תלוי בהיקף העבודה, מורכבותה, תנאי השטח וסוג הביובית הנדרש למשימה. העבודה צריכה להתבצע על ידי קבלן ביוב ולא אינסטלטור רגיל, כך שיש לקחת בחשבון שהמחיר יהיה גבוה יותר מאשר טיפול בבעיית ביוב פשוטה יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

אינסטלציה
מתי צריך להזמין איש אינסטלציה?

ישנם מספר סימנים המעידים שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור. אם אתה מבחין בנזילות בצנרת, לחץ מים נמוך או רעשים מוזרים המגיעים ממערכת האינסטלציה שלך, עדיף להתקשר לאיש מקצוע. התעלמות מבעיות אלו עלולה להוביל לבעיות משמעותיות יותר בהמשך.

נזילת מים
רטיבות בקירות פנימיים – כיצד מתמודדים?

​ ​רטיבות בקיר פנימי היא תופעה נפוצה בה מופיעים סימני לחות, כתמים או עובש על קירות הבית מבפנים. רטיבות זו נובעת מחדירת מים או אדי מים אל תוך הקיר, והיא עלולה לגרום לנזקים משמעותיים למבנה ולפגוע בבריאות הדיירים. הרטיבות יכולה להופיע בכל חלקי הקיר, אך נפוצה במיוחד באזורים הסמוכים לצנרת, חלונות ודלתות.

water
התפקיד המכריע של שיקום שפכים בשיקום מאגרים

מחסור במים הוא נושא קריטי איתו מתמודדות מדינות רבות בעולם, כולל ישראל. כמדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, ישראל נמצאת בחזית הפתרונות החדשניים להתמודדות עם בעיה זו. פתרון אחד כזה הוא שיקום שפכים, שלו תפקיד מכריע בשיקום ומילוי מאגרי מים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!