טיהור מאגר מים: איך עושים את זה?

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

טיהור מאגרי מים הוא תהליך שנעשה כדי להסיר את הזיהומים מהמים. זה יכול להיעשות או כימית או פיזית. טיהור כימי של מים נעשה על ידי הוספת כימיקלים למים. הכימיקל הנפוץ ביותר בשימוש בתהליך זה הוא כלור, אותו ניתן להוסיף בצורה של נתרן היפוכלוריט (אקונומיקה). כלור מגיב עם חומר אורגני במים והורס את יכולתו לגרום לנו לחלות. טיהור פיזי של מים נעשה על ידי העברתם דרך מסנן כמו חול או פחם, שמסיר כמה זיהומים מהמים. התהליך גם מסיר את כל המינרלים הקיימים במים, ולכן יש לבצע מינרל מחדש לפני צריכתו. כמובן אנו ממליצים לכם להתייעץ עם המרכז לחיטי מים.

טיהור מאגרי מים

טיהור מאגרי מים הוא תהליך של סילוק מזהמים מהמים. המזהמים יכולים להיות כל דבר, החל מחיידקים ועד מינרלים וכימיקלים. הטיהור נעשה על ידי שימוש במגוון שיטות כמו סינון, זיקוק ואור אולטרה סגול. על מנת להסיר מיקרואורגניזמים, נעשה שימוש גם בגז אוזון. בכל הנוגע לטיהור מים, השיטה הנפוצה ביותר היא הרתחה. עם זאת, שיטה זו אינה יעילה במיוחד מכיוון שהיא משאירה הרבה מהמזהמים במים. זה יכול להוביל לבעיות בריאותיות שונות. על מנת לוודא שהמים בטוחים לשתייה, עלינו להשתמש בשיטות אחרות כמו סינון והכלרה. טיהור מאגרי מים הוא תהליך המסיר זיהומים מהמים. זה נעשה על ידי הוספת כימיקלים למים, שיכולים להסיר חלקיקים, חיידקים וחומרים אחרים.

תהליך טיהור מאגרי המים מתחיל בסינון המים דרך סדרה של מסננים וממברנות. מסננים אלו מסירים חלקיקים גדולים יותר מהמים, כגון לכלוך ומוצקים אחרים. לאחר מכן, מוסיפים כלור או אוזון כדי להרוג חיידקים ולפרק חומרים אורגניים במאגרים. לבסוף, מסנני פחם פעיל משמשים כדי להסיר את כל התרכובות האורגניות שנותרו מהמים לפני שהם עוזבים את המאגר. מאגרי המים הם מקור מי השתייה לכל אדם על פני כדור הארץ. איכות המים במאגרים אלו אינה תמיד מושלמת ויש צורך לטהר אותם. ישנן דרכים רבות לטהר את המים, אך הנפוצה ביותר היא באמצעות תהליך פיזיקלי או כימי.

תהליך פיזי:

תהליך זה נעשה על ידי העברת המים הגולמיים דרך סדרה של מסננים המסירים מהם חלקיקים, חיידקים ומזהמים אחרים.

תהליך כימי:

תהליך זה כולל הוספת כימיקלים למים הגולמיים שהורגים את כל האורגניזמים החיים בהם, כגון חיידקים ווירוסים.

טיהור מאגרי מים הוא תהליך של סילוק מזהמים מהמים והפיכתם בטוחים לשתייה.

תהליך זה יכול להיעשות בשלוש דרכים:

1. תהליך פיזי: תהליך זה מסיר את הזיהומים על ידי שימוש בכוח הכבידה, שיקוע, סינון ותהליכים פיזיקליים אחרים.

2. תהליך כימי: תהליך זה משתמש בכימיקלים כדי להסיר זיהומים ולהפוך את המים בטוחים למטרות שתייה.

3. תהליך ביולוגי: תהליך זה כולל הוספת חיידקים למים כדי לפרק מזהמים במים ולהפוך אותם לבטוחים לצורכי שתייה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

אינסטלציה
מתי צריך להזמין איש אינסטלציה?

ישנם מספר סימנים המעידים שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור. אם אתה מבחין בנזילות בצנרת, לחץ מים נמוך או רעשים מוזרים המגיעים ממערכת האינסטלציה שלך, עדיף להתקשר לאיש מקצוע. התעלמות מבעיות אלו עלולה להוביל לבעיות משמעותיות יותר בהמשך.

נזילת מים
רטיבות בקירות פנימיים – כיצד מתמודדים?

​ ​רטיבות בקיר פנימי היא תופעה נפוצה בה מופיעים סימני לחות, כתמים או עובש על קירות הבית מבפנים. רטיבות זו נובעת מחדירת מים או אדי מים אל תוך הקיר, והיא עלולה לגרום לנזקים משמעותיים למבנה ולפגוע בבריאות הדיירים. הרטיבות יכולה להופיע בכל חלקי הקיר, אך נפוצה במיוחד באזורים הסמוכים לצנרת, חלונות ודלתות.

water
התפקיד המכריע של שיקום שפכים בשיקום מאגרים

מחסור במים הוא נושא קריטי איתו מתמודדות מדינות רבות בעולם, כולל ישראל. כמדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, ישראל נמצאת בחזית הפתרונות החדשניים להתמודדות עם בעיה זו. פתרון אחד כזה הוא שיקום שפכים, שלו תפקיד מכריע בשיקום ומילוי מאגרי מים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!