שאיבת ביוב

 

 

יש מעט מאוד דברים פחות נעימים מהצפת ביוב. מעבר לנזקים הנגרמים על-ידי הצפה רגילה, נלווים להצפת הביוב גם לכלוך, ריחות לא נעימים ומפגעים תברואתיים העלולים להזיק לבריאותנו בשל הפסולת והזיהומים שהם נושאים בתוכם כגון: צואה, הפרשות גוף, שאריות מזון וכפועל יוצא מאלו גם חיידקים גורמי מחלות ופרזיטים שונים.

בבואנו לטפל בהצפת ביוב גורם הזמן הינו קריטי, וככל שנקדים לטפל בבעיה כך נוכל למנוע ולצמצם נזקי משנה.

 

טיפול מקיף בהצפת ביוב כולל את השלבים הבאים:

  1. שאיבת ביוב על-ידי משאבות ייעודיות, ופינוי פסולת מוצקה.
  2. טיפול במקור הבעיה, קרי – איתור החסימה שהובילה להצפת הביוב ופתיחתה, אם על ידי שאיבה, על-ידי משאבות ייעודיות (ביובית) , או  על-ידי הזרמת מים בלחץ גבוה, וכן המלצה על נקיטת אמצעי מנע למניעת הישנות הבעיה.
  3. ניקוי וחיטוי יסודיים של האזור הנפגע עם תכשירים וציוד ייעודיים לניטרול וסילוק גורמי מחלה ומחוללי ריח.
  4. ייבוש המבנה למניעת נזקי מים משניים, כדוגמת עובש והתנפחות קירות ורהיטים, והשבתו כמידת האפשר למצבו הקודם.

 

טיפול חלקי שאינו כולל את כל השלבים שמפורטים לעיל  יניב תוצאות חלקיות בלבד, ועלול להסתיים בהצפה חוזרת, מפגעי ריח ונזקי מישנה. במידה ולא נעשה חיטוי יסודי הטיפול הלקוי עלול לפגוע בבריאותנו בשל החשיפה לגורמי מחלות שנמצאים בביוב.

 

הקדימו תרופה למכה

 

במקרים רבים קודמים להצפת הביוב סימני אזהרה שונים ובהם עליית ריחות רעים מצנרת הביוב, וכן האטה בירידת המים בצנרת הניקוז. במקרים אלו ההמלצה שלנו היא להקדים תרופה למכה וכבר בשלב זה לפנות לגורם מוסמך שיאתר ויפתח את החסימה, וימנע מכם את עוגמת הנפש בהצפת הביוב.
בינתיים השתדלו להפחית את העומס על צנרת הניקוז ולהמעיט ככל האפשר את השימוש בה עד לפתרון הבעיה.

אמצעי מנע מומלץ נוסף הינו החלפת מכסי הניקוז ברצפה, בשירותים ובאמבטיה למכסי בקרה ממתכת המסייעים למניעת כניסת הביוב לבית.

 

הזמן הוא קריטי

אם מחלילה מתרחשת הצפת ביוב יש לקרוא ללא דיחוי לגורם מוסמך ולהתחיל בשאיבת מי-ביוב במהירות האפשרית כדי למנוע את התפשטות הזיהום והחמרת נזקי המישנה.

טיפול מהיר ומקצועי בשאיבת ביוב יאפשר לכם לחזור לשגרה במהרה ולהשאיר את הצפת הביוב כזיכרון רחוק.

חיתוך שורשים בביוב

More to explorer

מצלמת אינפרא אדום

אם אתם מתעניינים ברישות הבית או המשרד במצלמות, בהתקנת מערכת אזעקה או אפילו באיתור תקלות בתוך קווי ביוב, סביר להניח שנתקלתם בביטוי

סוגי צנרת המתאימים לתעשייה

בתעשייה המסורתית והמתקדמת יש שימוש נרחב בכל סוגי הצנרת, הן צינורות פלסטיק והן צינורות המיוצרים מסוגים שונים של תרכובות ומתכות. לצנרת יש

מה בין מחלות ותברואה?

לא רבים יודעים זאת אך עד המאה ה-19 אירופה הייתה נגועה במגפות בלתי פוסקות. אפילו בסוף מלחמת העולם הראשונה בשנת 1920 הייתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.