קבלן רשום

קבלן רשום – בעל מקצוע מיומן ורשום כחוק

מדינת ישראל היא אחד המקומות שבהם רבים מתחומי העיסוק המקצועי מוסדרים ומפוקחים ביעילות רבה, הן על ידי המדינה והן על ידי גופים מקצועיים שונים שזכו לברכתה. אחד התחומים היותר מפוקחים בישראל הוא ענף הבניין. בסוף שנות השישים חוקק חוק המחייב את כל בעלי המקצוע השונים בתחום להירשם בפנקס הקבלנים. הפנקס הזה מנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. קבלן רשום לבנייה ירוקה ובכלל, חייב להיות בעל השכלה וניסיון מתאימים, והעדר השכלה מתאימה או ניסיון מספיקים, מונע את הרישום שלו בפנקס הקבלנים. מהם התנאים לרישום קבלן בפנקס הקבלנים? מהם היתרונות של רישום בפנקס הקבלנים? בשורות הבאות נרחיב את היריעה בסוגיות הללו.

החשיבות של רישום קבלן רשום

קבלן רשום  בפנקס הקבלנים המנוהל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, הינו בעל מקצוע בתחום ספציפי הנוגע לענף הבנייה. והקשור בו. עבודות שלד, עבודות חשמל ועבודות גבס הם רק חלק מתחומי העיסוק בענף הבניין שהעוסקים בהם חייבים להירשם בפנקס הקבלנים כאמור לעיל. עבודת שלד נמנית עם תחומי העיסוק המרכזיים שבלי רישום בספר הקבלנים לא ניתן לעסוק בה. תחומי עיסוק מרכזיים אחרים שגם בהם הרישום הוא חובה הם בניית יסודות ועבודות חשמל. מנגד, ישנם תחומי עיסוק אחרים שבהם הרישום רצוי, אבל איננו תנאי הכרחי לקבלת עבודות. עם התחומים הללו ניתן למנות עבודות גבס וטיח או עבודות צבע. בנוסף, ישנו תחום התמחות חדשני והוא בנייה ירוקה. קבלן רשום לבנייה ירוקה מתמחה בכל ההיבטים של בנייה כאמור, המנסה להשתלב בטבע, לחסוך באנרגיה ולהשתמש בחומרי בניין ואיטום העומדים באמות מידה מחמירות בכל האמור בשמירה על איכות הסביבה. התנאים לרישום בספר הקבלנים כוללים צירוף בין השכלה מתאימה לבין ניסיון מעשי. ככל שרמת ההשכלה גבוהה יותר, כך הניסיון המצטבר המעשי הנדרש על מנת להירשם הוא קצר יותר.

קבלן רשום והיתרונות שלו

אחד הדברים שחשוב מאד לדעת, הוא שהרישום בפנקס הקבלנים איננו מתבצע עד שהתמלאו כל התנאים המאפשרים אותו. אין אפשרות להירשם באופן זמני, או על חשבון ניסיון או השכלה שטרם נצברו. רק עם הצגת האישורים המתאימים הן על השכלה והן על הניסיון, יתבצע הרישום בפנקס הקבלנים. בנוסף, על המועמד לרישום למלא אחר תנאים אובייקטיביים, כגון העדר רישום פלילי והעדר תביעות או הליכי פשיטת רגל כנגדו. ואולם לאחר הרישום, יוכל קבלן רשום לגשת למכרזים שונים, שעשויים להניב לו רווחים נאים. עם הזמן, גם הסיווג של הקבלן עולה ומאפשר לו להירשם לפרויקטים בהיקפים כספיים גדולים מאד.

על מנת לזרז את הליך הרישום, ניתן להתייעץ עם מומחים לדבר, שעשויים לסייע בזירוז הליכי הרישום בתור קבלן רשום לבנייה ירוקה ובכלל. הרישום כאמור איננו בגדר פריבילגיה בלבד, אלא מהווה תנאי הכרחי לקידום מקצועי והצלחה פיננסית.

צילום צנרת ביוב

More to explorer

מצלמת ביוב

צילום קווי ביוב המדריך המלא

  שלח זה מרגיז כשהשירותים, אמבטיה או הברז נסתמים, אך כאשר נסתם אחד מקווי הביוב- יש לכם כבר בעיה אמתית. חסימה בביוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.