צנרת ביוב חיצונית

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

צנרת ביוב חיצונית

זאת ממש לא האופציה הטובה ביותר וזאת בטח לא בחירת ברירת המחדל, אבל לעיתים אין ברירה אלא להעביר אותה בחוץ, על פני השטח – צנרת הביוב כמובן. צנרת ביוב חיצונית היא תופעה שהייתה בעבר די נפוצה ובמבנים מיושנים במיוחד, ניתן למצוא עד היום צינורות ביוב חיצוניים העוברים על פני חזית המבנה. יחד עם זאת, היום מדובר כבר בפרקטיקה נדירה מאוד ובמקרים רבים גם אסורה על פי חוק, למעט מקרים ספציפיים בהם אין כל היתכנות להעברת הצנרת בתוך תוואי הקרקע. אז באילו מקרים נדרשת צנרת ביוב חיצונית? מה ההשלכות של התקנת הצנרת במרחב החוץ של המבנה? האם זה בכלל מותר והאם נדרש אישור להעברת הצנרת במרחב החוץ? על שאלות אלה ועוד, עונים לכם בשורות הבאות המקצוענים של חברת דן ביוב, המציעה את כל סוגי השירותים עבור מערכות וצנרת ביוב.

צנרת ביוב חיצונית

באילו מקרים נדרשת צנרת ביוב חיצונית?

ובכן, קשה לחשוב על מצב בו לגמרי בלתי אפשרי להעביר צנרת ביוב בתוך הקרקע או בתוך כל מכלול בנוי אחר שמסתיר את הצנרת ולא חושף אותה בכל הדרה כלפי חוץ. למעשה, רובם המכריע של המקרים בהם צנרת הביוב עוברת מעל פני השטח ולא בתוכו הם מקרים של מבנים מיושנים שבהם מלכתחילה תוכנן המבנה בצורה כזאת שצנרת הביוב תעבור מעל פני השטח כשהאופציה הזאת הייתה עדיין מקובלת והייתה גם מותרת על פי חוק. היום הדברים שונים לגמרי והאופציה הזאת היא לחלוטין בלתי חוקית, אלא אם כן ניתן לכך אישור מראש על ידי רשויות התכנון הרלוונטיות. אחרי שאמרנו את זה, ישנם מקרים בהם, בשל תכנון לקוי או בשל חסמים אובייקטיביים בשטח, העלות של העברת צנרת ביוב בתוך הקרקע היא פשוט לא סבירה ובמקרים נדירים אלה מתאפשרת העברת הצנרת מעל פני השטח. מקרים אלה אינם אופייניים במיוחד למגזר הפרטי והם שכיחים יותר בתעשייה. בכל מקרה, בכדי להוביל צנרת ביוב חיצונית יש לקבל היתר בניה מיוחד מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שכן גם מדובר במהלך חריג וגם מדובר ברכיב שעובר ברשות הרבים וחשוף לעיני כל, ולכן דורש היתר בניה.

האם יש השלכות להתקנת הצנרת במרחב החוץ?

צנרת ביוב חיצונית הוא מראה שאפשר למצוא היום בעיקר בבניינים משותפים ישנים. בבניינים אלה ניתן למצוא צינור ביוב שעובר על פני אחת מחזיתות הבניין ומיועד למעשה לחבר את כל הדירות למערכת ביוב אחת ואחידה. בבניינים אלה, צנרת הביוב של כל דירה עוברת בתוך הדירה מתחת לריצוף בכל דירה, אלא שהצינור המרכזי שמחבר את כלל הדירות, עובר על פני הקיר החיצוני של המבנה במקום בתוך הקיר, כפי שנעשה היום. לצורה כזאת של העברת הצנרת במרחב החוץ יש בהחלט השלכות. צנרת חשופה תהיה תמיד פגיעה יותר לפגעי מזג האוויר. רוחות חזקות, קרינת שמש ישירה, קור מקפיא וכן הלאה – כל אלה לא יכולים לפגוע בצנרת לכשעצמם, אבל הם בהחלט יוצרים תהליך מואץ של שחיקה שבעקבותיו מתעוררות בעיות רבות של איטום, סדקים ושברים בצנרת. במצב זה, יכול הצינור החיצוני להפוך למפגע סביבתי שמפיץ ריחות לא נעימים בכל רחבי האזור.

האם הפתרון הזה מתאים לכם?

כדי להחליט האם צנרת ביוב חיצונית היא אופציה שיכולה להתאים לכם, חשוב להתייעץ עם גורם מקצועי המתמחה בעולם האינסטלציה ויודע לספר לכם לא רק על ההיבטים המקצועיים של אופציה זו, אלא גם על ההיבטים הרגולטוריים והמשמעויות בבחירה בה. גורם מקצועי כזה יוכל גם להציע לכם אלטרנטיבות ראויות יותר, לרבות העברת צנרת בתוך תעלה ייעודית בתוך המבנה, ממש כפי שמעבירים צנרת מזגן בתעלות גבס על גבי תקרת הבית. צנרת ביוב חיצונית היא לחלוטין לא אופציה רצויה ואם יש לכם חשש שאין ברירה אחרת, איש מקצוע מתאים יוכל לתת לכם את התשובה הסופית וגם לסייע לכם עם הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

חברת דן ביוב היא אחת מהחברות המובילות בישראל בתחום הביוב ובין היתר מציעה גם את כל סוגי שירותי התכנון, ההתקנה, התיקון והחידוש של צנרת ביוב חיצונית. כמו כן, יכולה דן ביוב להציע לכם אלטרנטיבות שיאפשרו לכם להכניס את הצנרת אל תוך מרחב סגור ולפתור לעצמכם לא מעט בעיות בעתיד.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

פייסבוק
וואטסאפ
אימייל
תיקון צנרת ביוב ללא הרס מחיר

תיקון צנרת ביוב ללא הרס מחיר

תיקון צנרת ביוב ללא הרס מחיר תקלה בצנרת ביוב היא תקלה שיכולה לייצר המון אי נוחות ואפילו פגיעה בתנאי התברואה. ככלל, תקלות במערכות מים הן

שאיבת ביוב בגן יבנה – המדריך המלא

מערכת הביוב עובדת לאורך שנים ולרוב ללא כל בעיה ובלי שנדע בכלל שהיא קיימת. היא מורכבת מצינורות רחבים אשר מסוגלים להעביר באופן שוטף פסולת ביולוגית.

ביובית בקריית ארבע

  זקוקים לביובית בקריית ארבע? חברת דן ביוב מבצעת צילום מקצועי של קווי ביוב ביתיים, שכונתיים, בינעירוניים ועירוניים. אנו מספקים לקהל לקוחותנו שירות מקצועי, יעיל

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

דן ביוב – מובילים בשירותי ביוב

חברת דן צילום קווי ביוב מתמחה בביצוע צילום מקצועי של קווי ביוב ביתיים, שכונתיים, עירוניים ובינעירוניים. לאורך שנות פעילותה, מספקת החברה שירות מקצועי ואדיב למאות לקוחות במגזר הציבורי, העסקי והפרטי, ועומדת תמיד על חבילת הערך האולטימטיבית – לחסוך שבירה של קירות, הרמה של מרצפות או הרס של אלמנטים שונים בסביבה.

מאמרים נוספים

צילום ביוב
שירותי ביובית 24 שעות ביממה

ישנם מצבים בחיים שכולנו יודעים להגדיר אותם כמצבי חירום, במיוחד אם הם נסובים סביב נושאים של חיים ומוות. אלא שגם שירותי ביוב הם לרוב שירותי

צנרת ביוב חיצונית
צנרת ביוב חיצונית

צנרת ביוב חיצונית ישנם מקרים בהם צנרת ביוב חיצונית היא עדיפה. ישנם צינורות המתאימים עבור צנרת ביוב חיצונית. לשם כך צריך צינורות בעלי עמידות גבוהה

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!