מיפוי וצילום קווי ביוב: כל מה שצריך לדעת

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

זקוקים לתמונה מהימנה של צנרת הביוב? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר באילו מקרים צריך לבצע מיפוי וצילום קווי ביוב, איך מבצעים את זה וגם, איך בוחרים חברה מקצועית ואמינה? מתחילים.

מתי צריך לבצע מיפוי וצילום קווי ביוב?

מיפוי וצילום קווי ביוב

אולי לא יודעתם, אבל מתחת לקרקע שעליה אתם עומדים עוברת תשתית הביוב העירונית. מדובר בתשתית נסתרת, צרה, מסועפת ומפותלת, שבה עוברים כל מי השופכין של האזור המדובר.

עם הזמן וכתוצאה מגורמים שונים, עליהם נעמוד בהמשך, מתרחשות תקלות כאלה ואחרות בתשתית הביוב. על מנת לאתר את מקור התקלה, את הסוג שלה ואת החומרה שלה, עולה הצורך למפות את תוואי הצנרת באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם.

מעבר לטיפול בתקלות ובתחזוקה שוטפת, מיפוי תשתית קווי ביוב נועד גם למקרים בהם גורם כזה או אחר מעוניין לחפור בקרקע לטובת עבודת תשתית מסוימת. על מנת שלא לפגוע בתשתית הביוב ולגרום לנזקים כבדים, יש למפות את התוואי שלה.

איך ממפים קווי ביוב?

על מנת למפות את הקווי הביוב, יש להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת לצילום קווי ביוב. האופציה הראשונה היא להחדיר לקו הביוב מצלמה עם סיב אופטי. הסיב האופטי מנווט בתוך תוואי הצנרת ומעביר צילום וידאו באיכות גבוהה.

בעל המקצוע יוכל לצפות במסך, לנתח את תוואי הצנרת, לפענח את סוג התקלות בקו, המקור שלהן והמורכבות שלהן. רק לאחר מכן הוא יוכל להציע פתרון הולם לתיקון הצנרת.

אופציה נוספת היא צילום קו ביוב באמצעות רובוט מיוחד שמתאים לצנרות בקוטר גדול יותר. הרובוט פשוט נוסע בתוך קו הביוב ומעביר את כל הנתונים לבעל המקצוע שמפעיל את המערכת בעמדת הפיקוד.

באילו מקרים צריך לצלם קווי ביוב?

אחת התקלות הנפוצות ביותר בקווי ביוב היא חדירת שורשים לקו. באמצעות צילום הקו, בעל המקצוע יוכל לדעת מאיפה השורשים חדרו, מה הנזק שהם גרמו ומה חומרת הבעיה.

את קו הביוב מומלץ לצלם גם המקרים בהם מתגלה נזילה או סתימה בקו הביוב. באמצעות צילום הקו, בעל המקצוע יוכל לדעת האם מדובר בסתימה מורכבת, ממה היא נגרמה, האם יש נזילה במוקד אחד, במספר מוקדים ועוד.

במידה וקו הביוב ישן מאד או שהתכנון שלו לקוי, מומלץ מאד לצלם את הקו ולמפות אותו, על מנת לעמוד על הכשלים התכנוניים ולספק מענה הולם.

איך בוחרים חברה אמינה למיפוי תשתיות?

לפני שאתם ממהרים לבחור את החברה הראשונה שקופצת לכם בגוגל, אתם צריכים לוודא שמדובר בחברה מנוסה שיש לה את המכשור הכי מתקדם.

בסופו של דבר, האינטרס שלכם הוא לקבל את התמונה הכי מהימנה של תוואי צנרת הביוב וללא מכשור מתקדם לא תוכלו לקבל אותה. חברה מקצועית ואמינה למיפוי תשתיות תספק לכם צוות מומחה שעבר את ההכשרות המתאימות ומחזיק בניסיון של שנים בהפעלת ציוד מתקדם.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

אינסטלציה
מתי צריך להזמין איש אינסטלציה?

ישנם מספר סימנים המעידים שהגיע הזמן להזמין אינסטלטור. אם אתה מבחין בנזילות בצנרת, לחץ מים נמוך או רעשים מוזרים המגיעים ממערכת האינסטלציה שלך, עדיף להתקשר לאיש מקצוע. התעלמות מבעיות אלו עלולה להוביל לבעיות משמעותיות יותר בהמשך.

נזילת מים
רטיבות בקירות פנימיים – כיצד מתמודדים?

​ ​רטיבות בקיר פנימי היא תופעה נפוצה בה מופיעים סימני לחות, כתמים או עובש על קירות הבית מבפנים. רטיבות זו נובעת מחדירת מים או אדי מים אל תוך הקיר, והיא עלולה לגרום לנזקים משמעותיים למבנה ולפגוע בבריאות הדיירים. הרטיבות יכולה להופיע בכל חלקי הקיר, אך נפוצה במיוחד באזורים הסמוכים לצנרת, חלונות ודלתות.

water
התפקיד המכריע של שיקום שפכים בשיקום מאגרים

מחסור במים הוא נושא קריטי איתו מתמודדות מדינות רבות בעולם, כולל ישראל. כמדינה הידועה באקלים הצחיח שלה, ישראל נמצאת בחזית הפתרונות החדשניים להתמודדות עם בעיה זו. פתרון אחד כזה הוא שיקום שפכים, שלו תפקיד מכריע בשיקום ומילוי מאגרי מים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!