חוק המרפסות

שירותי ביוב זה לא משחק!
אל תתפשרו על אנשי מקצוע זולים בלי ניסיון ותעודות!

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות במיוחד השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

 

אם אתם רוצים לסגור מרפסת, חשוב שתשימו לב למשהו שנקרא: חוק המרפסות. כאשר חוק זה מקל על רבים בבניית מרחב מגורים חיצוני והוספת מרפסת אל דירה קיימת. אז מה צריך לדעת על החוק וכיצד מוספים מרפסת בצורה נכונה? הכל בהמשך.

חוק המרפסות – מה זה אומר?

בעבר, מי שהיה רוצה להוסיף לבניין מגורים משותף מרפסת, היה צריך לקבל את חתימות כל השכנים שגרים בבניין המשותף, בעוד שלא תמיד הדבר היה יוצא לפעול וזאת עקב התנגדויות של שכנים או סכסוכי שכנים שכעת יכולים לומר את דברם בכל הנוגע לעתיד הדירות של השכנים הגרים בבניין.

כיום חוק המרפסות אשר תוקן בשנת 2012 מקנה לכל דייר בבניין משותף להוסיף מרפסת בבנייה קלה או מסורתית, ללא צורך בקבלת אישור מהשכנים – אלא רק בקבלת אישור מהרשות המקומית וזאת לאחר הצגת תכניות הבנייה.

מה מטרתו של החוק

אם בעבר על מנת להוסיף מרפסת היה צורך בתכנון ימי הבנייה, קבלת אישורים מהרשויות ורישיון בנייה כמו גם איסוף חתימות של אחוז גדול מהשכנים – כיום ניתן להוסיף מרפסות ללא פגיעה בשטח המבנה, בעיקר על ידי בנייה קלה: מה שמצמצם את הבירוקרטיה שעל הדייר לעבור כדי להוסיף מרפסת. בכך, הדייר אשר בונה את המרפסת בדירתו צריך רק לקבל אישורי בנייה מן המועצה המקומית או מהרשויות.

ומה לגבי סגירת מרפסת?

סגירת מרפסת על פי החוק החדש אינה דורשת הסכמת השכנים והיא מאפשר לשכור מרפסת ללא צורך בעיסוק בבירוקרטיות מעיקות. כיום באמצעות חוק המרפסות, כל דייר בבית משותף יכול להוסיף או לסגור מרפסת לפי רצונו החופשי וזאת במידה והמרפסת אינה פוגעת בבניין או במראה שלו.

כיצד מקבלים רישיון לסגירת מרפסת?

מי שירצה לבצע את הפעולה, אמנם לא יצטרך לגשת לשכנים לקבל אישור, אך עדיין עליו לפעול לקבל רישיון בנייה וזאת תוך פנייה לרשויות. ברשויות יבדקו את התכנית ההנדסית לבניית המרפסת תוך שאם ישנם שינויים –  יצטרך הדייר לבצע אותם לפני פעולה בניית המרפסת בדירה שלו.

לסיכום, חוק המרפסות נועד על מנת לאפשר לרבים להוסיף ממרחב חיצוני כיפי בדירתם כמו גם להרחיב את המבנה על ידי הוספת מרפסת תלויה או ביצוע סגירת מרפסת. בכך רבים יכולים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר ולעשות זאת בקלות!

צילום ביוב

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת 2 הצעות מחיר משתלמות השאירו פרטים בטופס או התקשרו!

מצלמת אינפרא אדום

אם אתם מתעניינים ברישות הבית או המשרד במצלמות, בהתקנת מערכת אזעקה או אפילו באיתור תקלות בתוך קווי ביוב, סביר להניח שנתקלתם בביטוי מצלמה אינפרא אדום

סוגי צנרת המתאימים לתעשייה

בתעשייה המסורתית והמתקדמת יש שימוש נרחב בכל סוגי הצנרת, הן צינורות פלסטיק והן צינורות המיוצרים מסוגים שונים של תרכובות ומתכות. לצנרת יש מגוון שימושים בתעשייה,

מה בין מחלות ותברואה?

לא רבים יודעים זאת אך עד המאה ה-19 אירופה הייתה נגועה במגפות בלתי פוסקות. אפילו בסוף מלחמת העולם הראשונה בשנת 1920 הייתה מגפת שפעת באירופה

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!